U Boga nic się nie wyklucza

Marzenia,wiara,Bóg,Winnica Radości, Jezus, Sekret radości

Zaobserwowałam niesamowitą rzecz. Chociaż Pan nie dostrzega moich słabości, to sam mobilizuje mnie do stoczenia walki z wyniszczającym mnie grzechem. To, że On mnie kocha bezgranicznie wcale nie oznacza, że nie będzie mnie pouczał i nie pragnie, bym do końca swych dni zmieniała się na lepsze i odnawiała swój umysł. Choć dzisiaj nie rokuję, nie widzę efektów moich działań, to wcale nie przekreśla, że za rok o tej porze mogę wejść na szczyt moich marzeń. Zauważyłam wielokrotnie, że u Boga jedno nie wyklucza drugiego!

W największych cierpieniach Duch Święty potrafi mnie pocieszyć, przynosząc swój potężny pokój, radość i zaufanie do Boga. Czas trudów bez Niego to: beznadzieja, horror, porażka, niechęć do życia. Czas trudów z Nim: to mój rozwój, nowe wyzwania, zaskakujące odkrycia, płodność i kreatywność w przeżywaniu życia, radość przewyższająca wszelki umysł. Bo doświadczenie krzyża nie wyklucza przeżywania głębokiej radości w swoim życiu. A po smutku zawsze jest ZMARTWYCHWSTANIE - przychodzi jeszcze większa radość niż poprzednio. Zatem mimo iż może wydawać ci się dziś, że twoja sytuacja jest beznadziejna, u Boga wcale nie oznacza, że tak już będzie i tak już musi być! U Niego bowiem nic się nie wyklucza, a dopóki żyjesz, gra nigdy nie jest skończona.

Kiedy Hiob w krótkim czasie stracił całą swoją majętność,rodzinę i zdrowie, to Bóg powiedział: "Będziesz się śmiał z suszy i głodu" (Hi 5,22). Dlaczego Bóg powiedział coś tak sprzecznego? Jeden z moich ulubionych świętych, Filip Neri, którego wspominamy 26 maja, mówił, że Bóg jest pełen radości, dlatego diabeł ucieka przed prawdziwą radością. Zły jest w depresji, gdy ty się cieszysz, więc zawsze i wszędzie będzie polował na twoją radość. Bóg zna siebie doskonale i wielokrotnie w Biblii daje poznać człowiekowi, że ma wspaniałe zamysły względem niego (Rdz 28,15; Wj 15, 26; Lb 23,19-20; Pwt 28,1-2; Pwt 30,9-10; Joz 1,8; 1 Krl 2,3-4; 2 Krl 18,7; Tb 12,6; Jdt 9,11; 1 Mch 2,61; Hi 8,6;21; Jr 29,11;Ps 40,6; Syr 38,9; Iz 54,4; Oz 6,2; Mi 7, 18-20; Na 2,2-3; J 10,10). Bóg pragnie jednak naszego wysiłku, którym jest ZAUFANIE. Zaufanie Wszechmocnemu wyraża się m.in. w radowaniu się bez względu na okoliczności a zwłaszcza wtedy, gdy nie jest nam do śmiechu. Bo śmianie się z niepowodzeń wcale nie jest sprzeczne ze sobą. I to praktykował też św. Filip Neri, który wiedział dobrze, że radość Ducha Świętego nie tylko osłabia złego ale umacnia jeszcze ciebie!

Wiesz co Jezus zrobił, gdy przeżywałam najcięższe chwile w moim życiu? Nie dał mi od razu tego, czego potrzebowałam. Najpierw Bóg odmienił mnie samą poprzez odmienienie mojego systemu myślowego. Bezowocny smutek zamienił w radość charyzmatyczną Ducha Świętego. Taką radość, że potrafiłam śmiać się z mojej suszy i głodu. Potrafiłam trwać przy Nim i być Mu wierną, mimo że dookoła mnie szalała wściekła burza. Zobacz co stało się, gdy Hiob wytrwał do końca, był stały, ufał mimo przygnębiających głosów przyjaciół i braku jakiejkolwiek logiki: "I Pan przywrócił Hioba do dawnego stanu. Pan dwukrotnie powiększył mu całą majętność" (Hi 42,10). Pobłogosławił mu. Mało tego, pobłogosławił mu razy 2!

Może dzisiaj przeżywasz najcięższe chwile swojego życia, nie widzisz powodzenia twoich działań. Uraduj się Bogiem. Radować się Bogiem nie oznacza tylko radości zewnętrznej. Tu chodzi o radość głęboką, wewnętrzną pociechę na samą myśl o Stwórcy. Skoro radość w Panu przepędza wszelkie zło i jest naszą ostoją (Ne 8,10) czyli, jak objaśnia Słownik Synonimów, jest ratunkiem, wzmocnieniem, fundamentem i filarem, to zrób wszystko, by ją zdobyć. Nie ufaj okolicznościom i temu, co mówią ludzie o twojej sytuacji, ale zaufaj JEMU czyli po prostu odetnij dopływ informacji z zewnątrz i pobądź sam na sam z Pocieszycielem. Duch Święty obdarowuje nas charyzmatyczną radością - wyłącz telefon, poświęć swój cenny czas, wezwij Go, zaśpiewaj pieśń na Jego cześć, pójdź na Eucharystię, Adorację, odmów różaniec, przeczytaj fragment Biblii. Powtarzaj słowa z Pisma, które stają się rzeczywistością, gdy je ogłaszamy: "Synu, w chorobie nie odwracaj się od Pana, ale módl się do Niego, a On cię uleczy" (Syr 38,9). Ciesz się w Panu, raduj się Nim, a On spełni pragnienia twojego serca (Ps 37,4). Bo "choć był skromny u ciebie początek, to koniec będzie wspaniały" (Hi 8,7).

Jestem szczęśliwa, gdy otrzymuję od was wiadomości, jak bardzo zmieniło się wasze życie po przeczytaniu i wprowadzeniu w życie wskazówek z książki. Chwała Ci, Jezu!

Jeśli nie czytałeś jeszcze "Sekretu radości", to załączam dla ciebie pierwszy rozdział. Przekonaj się sam, co Bóg czyni z tym, kto ufa Mu, mimo że wszystko wskazuje na to, że gra już skończona. Z radością czekam na twoją wiadomość, wskazówkę, świadectwo. Jeśli chciałbyś, abyśmy z zespołem Winnicy Radości pomodlili się za ciebie, to przedstaw swoją intencję w e-mailu.

I ROZDZIAŁ - do pobrania

Niech cię spotka wiele radości!

Kategoria: 
Ogólne

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.